3+2 Yıl'da gelecek Yenilenme? Güldürme Beni Telekom!

Türk Telekom, yenilenme sürecine “sonunda” başlıyormuş. Projeyle birlikte 81 ilde tüm kablolar fiber optik döşenecekmiş, bilmem kaç kişilik iş gücü oluşacakmış.

Haber uzadıkça uzuyor, bunu 58 Gbps yurt dışı çıkışı oldukça ne amaçla yapacaklarına ise değinmemişler.  İşin güzel yanı, TT nin bu proje sonunda Dünya’nın en büyük Telekomünikasyon şirketlerinden biri olacağı yönündeki iddialar.

Bir gün tüm Dünya Türklerin olacak çünkü herkes Uzay’a çıkacak. diye son derece basit bir espriye kurban gitmiş Türk Telekom. Öyle ki, Türk Telekom bunları 3 + 2 yılda yapacakmış ve bununla da şimdiden övünmeye başlamış. (Bkz. 256 Kbpsler 1 Mbit olacak) (Bkz. ÖSS Sınavı kalkacak)  (Bkz. Bir siyasetçi olarak Paul Doany)

Tabii 3 sene sonra yapacaklarını anlatan TT’nin, 256 Kbps’lerin 1 Mbit olması konusunda kesinlikle bir yorum yapmaması son derece “ilginç”.

En azından, 3 sene sonra ADSL Dünya çapında ölünce, en iyi ADSL sağlayıcı Türk Telekom olacak, sevinelim mi biz buna, o ayrı.

Bir yorum yapılmış

  1. harika bir yazı… günümün en güzel sözü bu oldu

    “En azından, 3 sene sonra ADSL Dünya çapında ölünce, en iyi ADSL sağlayıcı Türk Telekom olacak, sevinelim mi biz buna, o ayrı.”

    :))

Yorum Yazın