İlk "Oyungezer" imi Aldım

LEVEL‘in Vogel bünyesinden çıkmasıyla dergiden ayrılan çekirdek yazarların oluşturduğu Oyungezer‘in ilk sayısını aldım.

Henüz dergiyi okumamış olsam da, ilk izlenimler olarak, öncelikle Kapak tasarımını pek sevemedim, bunda artık kapak olarak görmekten ciddi anlamda sıkıldığım Freemen ve Half Life 2’nin de etkisi yadsınamaz elbette, sanırım tasarımcısı değişmemiş derginin, ama bence en azından bir logoya el atsalar iyi olacak.

Henüz ilk sayısı olmasına rağmen, Çift Katman DVD vermesi oldukça iyi düşünülmüş, içeriğe henüz göz gezdirememiş olsam da, Crysis ve Farcry‘ın yapımcısı olan Cevat Yerli ile yapılan röportaj, dosya konuları, derginin içeriğinde yer aldığını sandığım Göktuğ Yüksel ve onun NEM Köşesi , Fifa 08, Halo 3 , Manhunt 2, NWN2: MOTB gibi oyunlarla, içerik oldukça zengin görünüyor, en azından ilk izlenimim bu yönde.

Dergiyle birlikte içime sinmeyen tek şey, derginin fazlasıyla ince gibi görünmesiydi, sanırım görünüş değil, gerçekler de bu yönde. Elbette arkasında sağlam bir şirket olmayan bir derginin ilk sayısından bundan daha iyi bir başarı beklemek yanlış olur.

Ayrıca, LEVEL‘in aksine, “2 Kasım‘da Tüm Türkiye’de” şeklinde tarih verip, günü gününe elime ulaştığını da belirtmeliyim, zirâ LEVEL zamanında çok iç sıkıcı bir durumdu bu.

Sonuçta, içerik konusunda doyurucu, kaliteli yazarlara sahip ve bunun yanında tasarım ve materyalleri de ihmal etmeyen bir dergiye sahipmişiz gibi görünüyor, umarım tutulur ve oyun dergiciliği yepyeni bir alternatif kazanır.

Derginin Kasım 2007 içeriği için ; http://www.oyungezer.com.tr/content/view/68/70/

Yorum Yazın