Kediciğe 9 Saat Kaldı!

Pardus 2007.2 Caracal Caracal , sadece 8.30 saat sonra, hem 2007.1 lere güncelleştirme olarak, hem de yeni kurulumlar için Kurulan ve Çalışan olmak üzere 2 farklı versiyon olarak çıkmış olacak. 2007.2 ile birlikte KDE3.5.7 de sonunda kullanıcılara ulaşmış olacak.

KDE3.5.7 deki Disket Sorunu da büyük ihtimalle aşılmış olacak. Yeni sürümün en büyük dayanak noktası tabii ki yeni yazılımlar. Tamamı özgür olan bu yazılımların yeni ve stabil versiyonları 2007.2 ile birlikte gelecek. Tabii yeni , Linux distrolarında en yeni yi temsil etmiyor. Yeniden kasıt, en iyi bilinen ve stabil versiyonlarıyla karşımıza çıkacak oldukları.

XDELTA sistemine halen geçilmemesi sebebiyle, büyük ihtimalle yüzlerce mb büyüklüğündeki güncelleştirmeleri Türk Telekom gibi bir şirketin altyapısıyla indirmeye kalkışacağız.

Tüm Pardus Linux kullanıcıları için harika bir bekleyiş olacak, bense, sabaha kadar ayakta kalabilirsem(yoruldum bu gün yahu), 2007.2 nin ilk kullanıcılarından biri olacağım.

P.S: çaktırmadan “bir soru sorucaktım” edasıyla yaklaştığım irc.freenode.org #pardus kanalından obsoleteman‘a da teşekkür etmek gerekiyor aslında.

Yorum Yazın