Taze Taze Paketlerimiz Hazır

Pardus‘un paket yöneticisi Pisi, bu sabah itibariyle 105 güncelleme haberiyle çıkageldi.(yüklü olan paketlere göre sayı değişiyor)

Depodaki önemli geliştirmeler arasında; Müdür, Pisi , Çomar gibi Pardus yazılımlarının yanı sıra, Firefox gibi kemik uygulamalarında güncellemeleri var. Güncellemeler bununla sınırlı değil elbette, 20 kadar taban güncelleştirme yapılıyor, GRUB da dahil olmak üzere güncellemeye doyuruyor diyebiliriz.

Depo’da da iyileştirmeler mevcut, kimi eksik uygulamalar giderilmiş, bir kaç oyun vs. ve “Diğerleri” kategorisine  yaklaşık 200 kadar paket gelmiş.

Gelen paketler arasında KDE 3.5.7 veya Kernel yok, paketlerin çoğunda ciddi bir farklılık olmaması da kullanıcıyı üzüyor. Öyle ki, giriş ekranındaki form hariç ciddi bir fark hissedemiyorsunuz başta, yavaş yavaş bir kaç değişim olduğunu gözleseniz de, 450 MB(bende böyleydi tabii, sizde 200-300 olabilir) güncelleme yükleyen biri ciddi değişimler görmek istiyor elbette.

Paketler genel olarak 2007.2 Beta‘da bulunan paketler. Yani 2007.2’ye geçmeden onun uygulamalarına sahip olmak amacıyla kullanıyorsunuz. Zaten 2007.2’nin sadece paket farkları olan bir bakım sürümü olduğu bilindiğinden, bir kaybınız olmuyor bu şekilde.

Sonuçta depoda en sonunda az çok bir değişim görebilmek, bu kadar çok güncellemeyle tekrar karşılaşabilmek umut verici. Bir de xdelta gelse, tadından yenmeyecek, ne dersiniz?

Yorum Yazın