Ubuntu 7.10'a Sadece 14 Gün Kaldı

Geçtiğimiz günlerde Beta‘sı da yayınlanan Ubuntu ve Kubuntu 7.10 , 14 gün sonra, tamamen indirilebilir olarak yer alacak. Yeni sürüm olan Gutsy Gibbon ile birlikte, yeni çekirdek, masaüstü ortamı , Xorg gibi uygulamaların gelmesi bekleniyor, bunun yanında yeni sürümde bir çok hata kapatılacak ve iyileştirmeler yapılacak.

Kendi adıma temennim ise, Feisty Fawn ile, yavaş ve stabil olmayan distro ünvanını bileğinin hakkıyla almış Ubuntu’nun, yeni sürümünde en azından diğer distrolar seviyesinde hıza ve stabiliyete ulaşabilmesi. Zirâ şu an Ubuntu’nun tanımı, güzel ve stabil olmayan distro olarak kısaca yapılabiliyor.

Yeni sürüme, 7.04 kullanıcıları da dist-upgrade yaparak geçebilecekler. Yeni sürümle birlikte 1200’ün üzerinde paket güncellenecek.

Ubuntu takımı ise, boş zamanlarında, biz beklemekten bunalan kullanıcıları için şöyle bir cici oluşturmuş:


isterseniz bu linkten sitenize de ekleyebiliyorsunuz.

Bir yorum yapılmış

  1. Feisty kullaniyordum. Tabii tanitim icin baskalarina da kuruyorum dolayisiyla. Fakat son zamanlarda update’lerin boyutu iyice buyumeye baslamisti. Gutsy’e gecmek icin ise 1 Gb gibi dosya cekmek gerekiyor netten. 10 gun kadar once Kubuntu siparisimi vermistim, bugun Postaci Amca getirdi. :) Uzun suredir faturalar disinda aldigim ilk mektup olsa gerek insana daha hos bir zarf olarak gorunuyor. Sistem yedegini alayim, birazdan kuracagim. Bakalim gomulu Beryl + Compiz nasil calisiyor. Bir de Feisty ile bazi oyunlar wine altinda sorun cikariyordu. Winehq database’inde bu oyunlar Gutsy ile caliisyor olarak gosterilmis. Onun disinda yapisinda cok fazla degisiklik olmamis diye biliyorum. Sorun cikarmazsa(m!) birazdan gorecegim.

Yorum Yazın