Stumbleupon, Musicovery ve Foxyproxy

Gece biraz nette gezindim ve çok harika 3 uygulama hakkında bilgi sahibi oldum, Stumbleupon, Musicovery ve Foxyproxy. Bakalım neymiş bunlar:

StumbleUpon ile başlayayım, SU, kısaca sizin ilgilendiğiniz kategorilerin bulunmasında ve bu kategorilere göre önünüze video,film,internet içeriği gibi bilgilerin getirilmesinde rol oynuyor. Üstelik siz de son derece tatlı(ve FFox’u seven) toolbardan “I Like It!” diyerek başka siteleri ekleyebiliyorsunuz. Gruplar, Arkadaşlık, Beğeni sistemi gibi klasik topluluk hizmetleride unutulmamış. Özellikle bilgisayar konusunda bir çok etiket ekledim ve aldığım sonuçlardan çok memnun kaldım.

Diğer uygulama Musicovery. Tasarım olarak gerçek anlamda kötü bir arayüz ve saçmasapan reklamlarla can sıkmasına rağmen, çok beğendim bu uygulamayı. Sizin o anki ruh halinize ve istediğiniz türe göre müzikler bulabiliyor, bulut sistemiyle o parçalara en yakın diğer parçaları bulup, çalabiliyor. Ayrıca demo falan değil tam şarkı çalması iyi olmuş. Şarkının çıkış yılından, temposuna kadar bir çok filtre kullanılabiliyor. Sürekli aynı şeyleri dinlemekten sıkılanlar için, Musicovery harika bir site. Adresi : http://musicovery.com

Üçüncü ve son beğendiğim uygulama, bir Firefox eklentisi, FoxyProxy adındaki bu eklenti, özellikle yasakların katlanarak arttığı(YouTube,Wordpress,Megaupload,ThePirateBay..) ülkemiz için biçilmiş kaftan. İstediğiniz an Tor veya herhangi bir açık proxye geçebiliyor, gerektiğinde tek tıkla proxyi etkisizleştirebiliyorsunuz. Tüm yasakları delip geçen, kısıtlamacı olmayan çok hoş bir uygulama FoxyProxy. Firefox kullanıcıları mutlaka bu eklentiyi edinmeliler. Edinmek için : addons.mozilla.org

Bu 3 uygulama da kesinlikle gözüm kapalı önereceğim yazılımlar. Biraz sosyalleşeyim, yeni içerikler keşfedeyim derseniz Stumbleupon, Yeni müzikler keşfetmenin en kolay yolu olan Musicovery, ve TTDNS’den vazgeçemeyenler için, kolay ve güvenli FoxyProxy.

Yorum Yazın