YouTUBE'e web proxyler üzerinden bağlanmak

Daha önce YouTUBE ve diğer tüm yasaklı sitelere FoxyProxy gibi bir eklenti yardımıyla kolayca girilebileceğini anlatmıştım, lakin vekil sunucu tanımlamak zahmetine girmek istemeyen bir çok kişi için daha kolay bir yöntem gerektiğini düşündüm ve web proxy sitelerinden çok kısaca bahsetmeye karar verdim. -Yine de bence FoxyProxy on numara!-

Öncelikle web proxy nedir dek, web proxy sizin hiç bir dosya indirmeksizin Internet sayfaları üzerinden vekil sunucu kullanabilmenizi(ve dolayısıyla yasağı delmenizi) sağlayan bir olay.

Muhtemelen bu yazıyı okuyana kadar sizinde denemiş olabileceğiniz gibi, Anonymouse ve Guardster gibi bilindik proxyler YouTUBE’ün flash zımbırtısını göstermekten aciz. Bunun yerine benim önerim: freeproxies.org. Burada 100+ proxy adresinin çoğu freeproxies.org ile ilgili siteler ve hepsini kullanmadan önce test edebiliyorsunuz. Bu sitenin alt kuruluşları olan btunnel.com ve 24proxy.com YouTUBE dahil her konuda üstün performans elde etti, sunucular gayet hızlı ve olur da TT bunlardan birini bile bloklamayı akıl ederse, geriye halen 100 kadar proxy alternatifi kalıyor.

Asıl amacım bu linkleri web proxy arayan kişilerle paylaşmaktı, lafı uzatmak ve dolandırmak istemiyorum, kısaca, eğer yazılım bazlı vekil sunucu arıyorsanız FoxyProxy, “yok efendim işten giriyorum , yok okulumda yasaklı” gibi sorunlarınız varsa ve web vekil arıyorsanız Freeproxies.org , şuan benim tercihim, umarım siz de beğenirsiniz.

P.S: Sansür konusunda karar alan tüm mercileri bir kez daha kınıyorum.

12 yorum yapılmış

 1. O siteler genelde ya kendisi kapanıyor ya da TT el atıyor en sonunda, bütün yöntemleri bilmek en iyisi.

  freeproxies.org ve proxy.org akılda kalıcı ve her daim sağlam proxyler bulabileceğiniz siteler.

 2. Remzi Çalışkan

  ben proxy olarak sadece http://www.ruuh.com u kullanıyorum hem türkçe hemde hızlı baya.

 3. @özge

  flood yaptığın diğer yorumları sildim. ben TT çalışanı mıyım nasıl bağlanmanı sağlayabilirim acaba :) Yukarıdaki yazıyı okuyun ve uygulayın. Bağlanırsınız böylece.

 4. rica ediyorum bağlayın ltfen kaç zamandır gremiyorum

 5. @selo

  “Ben beceremiyorum” un yeni versiyonu bu olmalı herhalde, fastwebproxy, foxyproxy, freeproxies gibi yöntemler çatır çatır çalışırken senin gelip buraya bu yorumu atman bunu gösteriyor.

  Dene , uğraş, başaramazsan da düzgünce sor ve düzgünce cevap al, saçmalama lütfen.

 6. hiç bişeye yaramıyor:S

 7. Firefox üzerinde DownloadHelper ile indirilebilirsin.

 8. buradan nasıl klip indirilir

 9. @aykut

  Öncelikle, aynı yorumu 3 farklı şekilde atmak sana bir şey kazandırmaz, veya daha hızlı cevap almanı sağlamaz, en fazla silmek için işaretlenip uçup gider.

  Ayrıca yöntemi zaten yukarıda belirtmişim, yazıyı oku. vtunnel ve fastwebproxy i dene.

 10. neden youtubeye giremiorum ve proxe ayarlarıyla nasıl girilrir

 11. FoxyProxy ve burada anlattığım web proxylerle zaten YouTUBE üzerinden videolarıda izleyebiliyorsun :) youtube.com a girmesini söylemeden önce “Remove scripts” in üzerindeki tiki kaldırman yeterli. OpenDNS çalışmaz çünkü IP değil DNS bazlı çalışıyor, TTNet ise IPleri engellemeyi öğrenmiş artık. YouTUBE benim için de çok önemli değil aslında ama, yasak olan şey insana değerli geliyor :) Ayrıca bu yöntemle diğer yasaklı sitelere(tagged vs. bir çok web2.0 sitesi, wordpress, thepiratebay ..) de girilebildiğinden bunu sadece YouTUBE olarak değil, topyekün sansürlü tüm sitelere girmek ve efektif olarak kullanabilmek olarak düşünmek daha doğru olur.

 12. Proxy çok güzel ama Youtube’ye girmek sorun değil tüm mesele oradaki videoları izleyebilmek. OpenDNS ile girilmiyor siteye…

  Çok güzel video siteleri buldum. Onlarda geziniyorum ve youtube umrumda değil. Şu firefoc’un DownloadHelper eklentisi sayesinde bütün diğer video sitelerine ulaşmak mümkün.

  Neyse iyi çalışmalar dilerim Aranel. :)

Yorum Yazın