Sansüre karşı sansür!

Bu siteye erişiminiz mahkeme kararıyla blablabla.. Bıktık bundan, evet. Bu konudaki görüşlerimi zaten daha önceleri çok kereler belirttim. Ve ilk kez bu kadar etkin bir kampanyayla sansüre karşı bir eyleme girişildi, 400 ün üzerinde site bu kampanyaya katıldı. kampanya bir çok gazete ve internet sitesinde haber oldu, büyük siteler kepenk kapattı.

Çoğunlukla blogların oluşturduğu bu kampanyada ben de siteyi kapatmayı uygun gördüm, artık siteye erişiminiz mahkeme kararıyla değil, kendi kararıyla oldu! İlk gün içinde bloguma erişimleri tamamen kapattım, ikinci gün “çaktırmadan gir” butonu sayesinde ulaşılabilir hale geldi, bu süre zarfında ulaşamayan kişiler için üzgünüm, fakat bu bir gelecek simülasyonuydu, ve işte gelecekte bu olacak. Eğer bu 2 gün içinde istediğiniz bir şeylere ulaşırken sorun yaşadıysanız, bilmelisiniz ki bu gelecekte olacakların ufak bir tanıtımıdır.

Sansüre karşı olmak isteyen, elle tutulur bir şeyler yapmak isteyen herkes bu eyleme destek oldu, gönül isterdi ki bir ek$isözlük , bir bildirgeç gibi siteler de destek verseydi, ama şimdilik 400+ da harika bir rakam. Eylemi başlatanlar, “eylemlerimiz sürecek” diyor, merakla bekliyor ve destekliyoruz.

Kendime not: bobiler.org’un kampanyaya bakış açısı hayranlık uyandırıcıydı, ben niye akıl etmedim bunu diye düşünüp durdum sonradan.

Yorum Yazın