Hafta boyunca dikkatimi çeken oyunlar

Son hafta itibariyle Linux platformundaki oyunlardan haberleri derledim, Linux oyunculuğuyla ilgiliyseniz sizi buradan alalım,

İlk Haber olarak UFO:Alien Invasion 2.2 ve Urban Terror 4.1 duyurulmuş-bu eski bir haber gerçi-, UT4.1 700meg olduğundan biraz yorabiliyor insanı, haberiniz olsun. UFO:AI daha çok sistem tabanlı geliştirmeler yapmış bu sürümde.

OpenCity adında yeni bir proje oluşturulmuş, Simcity’nin bir diğer klonu. Henüz emekleme çağında olsa da, bir Warzone2100 kalitesi bekliyorum en azından

Bir diğer duyurulan oyun, $49 fiyatla sunulan, roleplaying türünde olan Ankh 2. Pek incelemedim ama ortalama bir derece tutturmuştur sanıyorum, sonuçta commercial bir ürün bu.

Bunların dışında Line Racer adında bir oyun daha buldum, fena değil ama önerilecek bir oyun da değil, henüz amatör bir yapım.

WINE cephesinde, Silkroad Online‘ın gayet iyi çalıştığı duyumlarını aldım, gerçi daha önce de tanıtmış olduğum Regnum Online varken hiç sallamam ya, neyse.

Dikkatimi çeken bir de spor yapımı oldu, henüz kurup incelemeye tabii tutamadığımdan kalitesini bilemiyorum, projenin adı Xenoage.

GetDEB’den haberlere gelirsek, Teewars adında çok tatlı bir Soldatımsı oyun buldum, hoş bir şey, tavsiye edilebilir. Ayrıca her zamanki gibi Second Life‘ın haftada bir güncelleme paketleri çıkıp duruyor. Bir de nette gezinirken Eschalon adında bir RPG oyunu buldum gerçi, ama verdiğiniz paraya değmez kesinlikle. Bunu alacağınıza, gidin ID Software’in harika FPSlerini oynayın, bakın Quake 4 ümüz var, Doom III ümüz var..

Ben de kendimi biraz FreedroidRPG gibi güzel yapımları yeniden değerlendirmeye adadım.

Pek yoğun bir hafta olmadı açıkçası, gönül isterdi bir ET: Quake Wars gibi ortalığı titreten dev yapımlar gelsin, geliş tarihi 1 yıl uzayan ve gülünçleşen Serious Sam II gibi oyunlar sürpriz yapıp yeni yıl şerefine bizimle olsun falan ama, ne yazık ki yılbaşını boş geçirdik. Ha bir de, yeni ve kaliteli bir açık kaynak strateji oyunu çıkartılacağı kulağıma çalındı, ama proje hakkında hiç bir detayı bilmiyorum elbette.

Bu haftayı da böyle kapattım, sıkıldığım anlarda bilimum flash oyunlara bile koşturduğum oldu, ne yazık ki her hafta oyunların çıktığı aktif bir pazara sahip değiliz henüz. Ama yine de ; Linux 4ever! :)

Düzenleme: Birbirini takip eden kelimeler, aynı cümle biçiminin tekrarlanması.. Hmm, uykum gelmiş galiba :) Yazıdaki bilimum eksikler, düşük cümleler için kusura bakmayınız :)

Yorum Yazın