Üç aylara özel Iman Maiden ve R.E.M. Albümleri!

Yazının orijinali Kabraxis_ adlı bir kullanıcı tarafından Last.FM de yazılmış. O kadar çok güldüm ki blogumda yer vermesem çatlardım :) Bu müthiş eserler için teşekkür ediyoruz kendisine. Bunu okuduktan sonra bir de wincih’in Last.FM’inde gördüğüm ufacık bir hikaye var, burada.

Efendim, bildiğiniz üzere üç aylara yaklaşmamızla beraber Dini bütün san’atçıların bizleri eğlendirme amacıyla yürüttükleri çalışmaları hızlandı. Ben de bu vesileyle mübarek üç aylar içerisinde çıkacak olan albümlerden iki tanesini sizlere tanıtmak isterim:

Fear of the Hakk
Önde gelen ‘New Wave of Bi’ad Heavy Metal’ (nwobhm) gruplarından Iman Maiden’ın üç ayların gelişi şerefine çıkaracağı best of albümü. Heavy Metal’e gönül vermiş olan mümin kardeşlerimize güzel bir hediye olmuştur.

Şarkı listesi şöyledir:
1. Phantom of the Hira
2. 2 Minutes to Yatsı
3. Brave New Mümin
4. Where Münafıks Dare
5. Fear of the Hakk
6. Run to the Mescids
7. the Number of the Müftü
8. Hallowed by thy Fate
9. the Trooper (of islam)
10. Fortunes of Nûr

Bonus track:
Sevap on the Water (deep green cover)

Automatic for the Hacı
R.E.M’in (relical eminonu mosque) ramazan bayramının ilk günü çıkaracağı yeni albümü. Politik eleştiri şarkıları yapmaktan bıkan grubun, yeni albümleri için alternatif bir şeyler ararken hakk yolu’nu bulmaları, ve ardından hacı olmaya kadar uzanan maceralarını anlatan konsept bir albüm olacaktır.

açıklanan şarkı listesi şöyledir:
1. (don’t go back to)Günahville
2. Try not to Blame
3. Find the Rightway
4. Earning my Religion
5. Tefekkür Follows
6. Shiny Happy Mümin
7. Finest Sevapsong
8. Dayprayer
9. Müteveffa Sleeps Tonite
10. Exhuming hz. Isa
11. Mekkarkana
12. Imanland

Ana fikir utanmadan “zemzem in the jar” başlıklı günlük girişinden çalınmıştır, prodüktör koltuğunda M. Feto Hocoavoefendi oturmaktadır.

2 yorum yapılmış

  1. Bloguna yazıp link at olmazsa, ilginç olur :)

  2. Hocamasıl bunun benim zamanında yazdığım ( akp ilk iktidara geldiğinde) filmleri var ki okuyan yarılmıştı gülmekten. Bulursam onu da ekleyeyim.

    Yüzüklerin Efendisi: peygamberin dönüşü idi birinin adı. SOnracığıma, The İmam ( Naughty america) vb….. dur dur dvd leri karıştırayım. :)

Yorum Yazın