KDE4.2 Masaüstüm

Masaüstüm

Geçen yazılarımda farketmiş olabilirsiniz, KDE4’e  geçtiğimden beri hep default kullanıyordum masaüstümü. Hep aynı maviydi. Bir şeylerin varsayılanını kullanmak bana zaten yakışmayacağından, geçenlerde bir elden geçirdim, yepyeni bir yüz yaptım masaüstüme.  Simge seti kendi yaptığım, simgelerinin çoğunu Oxygen’den alan-zamanla gelişecek tabii- Oxygen v2. Widgetlerin tamamı Plasma’nın. Renk setlerini vs. de değiştim ama bu resimde belli olmuyordur.

Bence çok güzel oldu, hem karanlık, hem seksi hem de çok motive edici. Firefox’uma da bu tasarımla uyacak adam gibi bir tema bulabilirsem dünyalar benim olacak.

Bir ara vaktim olursa Son 2~ yılda kullandığım tüm Kubuntu masaüstleri için bir galeri yapasım var. Yaparsam görürsünüz :)

3 yorum yapılmış

  1. Bence nextgen içinde ufak tefek ayarlarla hızlandırabilirsin. Ama olduğu şekli ile baya ağır gelir.

  2. Sen olmasan yapamazdım, teşekkürler =)

    Nextgen Gallery biraz ağır kaçıyor benim için, tek bir yazıda kullanmak için koca plugini yüklemenin alemi yok, sanırım flickr ya da onun gibi bir imaj deposuna yükleyip flashla yazı içine çağıracağım.

  3. Çok güzel olmuş çok cezbedici bir masaüstü tebrikler. Galeri için çeşitli eklentiler var. Benim önerim Nextgen Gallery bununla galeri sayfanı oluşturup paylaşabilirsin.

Yorum Yazın