Taşındım (:

10 Ocak Pazartesi günü Byet Hosting’in haber vermeksizin yüksek MySQL sorgu sayısı sebebiyle hesabımı dondurmasından sonra, bu kadarı bana yetti ve Dreamhost sunucularına taşındım. En az 6000 kadar dosyanın ve kocaman bir veritabanının taşınması kolay olmadı, bu yüzden biraz uzadı bu taşıma. Yeni sunucumda daha hızlı ve daha rahat çalışabileceğimden bir kaç günlük kesinti çok da önemli değil. Taşınırken, bazı altyapı güncellemelerini de tamamlama fırsatım oldu, hatta yakında blogun çehresini biraz-belki de çok- değiştirmeyi düşünüyorum. İşlemi sorunsuz tamamladım, ancak blogda yine de bazı sorunlar ortaya çıkmış olabilir, bunları İletişim bölümü üzerinden bana bildirirseniz çok faydası dokunur.

Diğer haberlere geçersek, yakında kapsamlı bir Nokia N900 incelemesi yayınlayacağım, sonra belki bir uygulama rehberi de yayınlamayı düşünebilirim. Maemo 5’in Türkçe’ye çevirilmesi için bir projemiz var, Maemo Garage’da Turkish OS Localization olarak, ya da buraya tıklayarak projeye ulaşabilirsiniz.

Son olarak, Death Note bir harika, henüz 6 bölüm izledim ve bayıldım diyebilirim, benim gibi animeyle falan alakası olmayan biri için bile “vay anasını” dedirtici yapımlardan, kesinlikle bir şans vermelisiniz.

PS: Soldaki resmi garipseyenler için; Mail sunucusunu denetlerken, Ekin’den bana ekli bir posta göndermesini istediğimde bana bunu yolladı. Adamın masaüstünde yok yok gerçekten. :P

Yorum Yazın