Bir Ekşi Klasiği (:

Bugün fırsatını bulup biraz ekşi sözlüğe bakınayım dedim, gördüğüm başlıklardan biri, önce birkaç entry, kısa sürede onlarca entrysiyle gülme krizine soktu beni. Hem “Apple ürünü aldım coolum” havası yapan beyinsiz Apple müritlerine olan nefretimden sanırım, hem de görüntünün komikliğinden bir yerlere kaydedeyim, kaybolmasın dedim, ileride olur da  birşey için ekşiyi eleştirecek olursam da kendime bu “önemli eseri” bana ulaştırdığı için teşekkür notu eklemeyi hatırlatayım. Unutmadan, ekşi entryleri olduğu için hepsi oldukça ağır argolar içeriyor:

Herşeyi başlatan o entry:

az once 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla siparis ettigim. elin almanyasinda türk müsteri temsilcisine denk gelmek sabah sabah almanca kasmami engelledi. ücreti olan 1317 dinariyi de havale ettikten sonra elimden gelen tek sey beklemek. kendimi nintendo wii icin bekleyen cartman gibim hissediyorum…

Ve başlıyoruz, her bir satır ayrı bir entry, hepsi arka arkaya:

 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş ettiğim, ama bunun ben hariç kimsenin sikinde olmadığı alet.
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş edecekken, telefona 3 aydan beri kontör yükleyemediğimi hatırlayıp, almaktan vazgeçtiğim alet.
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş ettiğim, ancak benim boşa yaktığım oksijen miktarını değiştirmeyecek alet.
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş edecekken vazgeçtim, apple’ın kendisini alayım dedim. gittim iki kilo elma aldım, hem bünyeye faydalı da…
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş ettiğini sanan birisi yanlışlıkla bizi arayınca fena kafa bulduk. hatta almanca beklerken türkçe konuştum filan acayip afalladı.
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş edecekken, ayfonumun sarjı bitti. almaktan vazgeçtim.
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini güvercinle sipariş ettiğim. teknolojiden uzak olduğumu anladıklarından, ürünü göndermediler. “o dinar’ı beğenmediyseniz, afyon dinarı yollayayım” diye espri yaptım. cem yılmaz konuşmaya başladı telefonda, “nasıl benim esprimi çalarsın?” dedi. dedim “atayım 1 milyon dolar kapa çeneni.” kötü bir rüyaydı. farenjitin yan etkileri galiba.
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla sipariş ettiğim. sonrada bunu duyurma ihtiyacı hissettim. çünkü ben ezik bir malım. ayrıca iphone’um var herkez duysun. apple aldım çok havalı oldum.
 • az once 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla siparis ettigim. ancak elin türkiyesinde alman müsteri temsilcisi denk geldi sabah sabah. insallah anlamistir ne siparis ettigimi derken lahmacunlar geldi
 • az önce 13 inch 2.7 ghz i7 modelini almanca konuşmayı beceremeyen bir türke sattığım.. baktım bu hebele hübele ne dediği anlamıyor ordan çaktım köfteyi aha bu türk! enayiye 2.el macbook’u da kakaladım bi güzel 1300 gaymeye. ee ne demişler “türk türkü gurbette skermiş”
 • az önce 2.7 ghz i7 modelini telefon ile sipariş ettiğim sirada, telefon ile görüştüğüm alman müşteri temsilcisinin ,ergenlik yıllarında seyrettığım porno filmlerdeki helganın küçük kız kardeşinin sesine çok benzediğini hatırlayıp irkildiğim, sonrada 25 cm lik , öhöö pardon 13 inçlik sipariş ettim işte. çok büyük olmasın didim.
 • az once 13 inch 2.7 ghz i7 modelini telefonla siparis etmediğim. almancam yok, 1317 dinarim hiç yok. pis bir fakirim ben, 5 yıldır aynı sony vaio notebook’umu kullanıyorum. bana 13 inch 2.7 ghz i7 al lan sözlük.
 • az önce 143 inch 86.9 ghz i15 modelini telefonla sipariş etmek istediğimde “dalga mı geçiyosun lan itoğluit” cevabını aldığım ürün.
 • az once gotume soktum.

Ahahah o kadar eğlendim ki bunları okurken, halen gülüyorum. Teşekkürler Apple, marka tapınıcılığı olabilecek en gudik yönleriyle tanıttığın için, ve tabii ki Ekşi Sözlük, günüme renk kattığın için. :)

Bir yorum yapılmış

 1. yarıldım gülmekten… :D

Yorum Yazın