Valve'den STS paketim geldi :)


Valve, Steam Translation Server ‘da Dota II çevirilerine yardımcı olan gönüllülere hediyeler gönderiyor. Mart ayında Secret Shop üzerinden her bir kullanıcıya verilen envanter üzerinden istediklerimi seçtim, ve dün Valve’den hediyelerime kavuştum. Evet herkesin envanteri de farklı, yani size rastgele seçilmiş hediyeler değil ne isterseniz onu gönderiyorlar, üstelik -özellikle de Valve oyunlarına aşinaysanız- bu hediyelerin her biri ayrı güzel, ayrı anlamlı, enfes! DHL üzerinden kargoya verip, 3 gün içinde gümrüksüz, sorunsuz kapınıza kadar göndermeleri de ayrı güzellik. İnsan Valve sempatizanı olmasın da ne yapsın şimdi?

İşte bana gelen paketin içeriği:

  • Steelseries Qck! Dota II Limited Edition mousepad
  • Half Life 2 The Dog mousepad
  • 5 adet T-Shirt: Mann Co, TF2 Sandvich, Portal Turret’ları, Spaaace!,Dota II Championships
  • “The Sacrifice and Other Steam-powered Stories” çizgi romanı
  • Portal II Aperture Science kahve bardağı
  • Steam Translator şapkası
  • Portal II uyarı stickerları
  • 2 adet Portal II Weighted Companion Cube anahtarlığı
  • Dota II karakter kara kalem çizimi


Ayrıca Steam Wishlist’ime eklediğim 10 oyundan biri de pakete dahil. Bahaneyle biraz Valve mağaza ürünlerini de incelemiş olayım, bunların hepsini Valve’dan satın almak mümkün:

Valve oyunlarının tamamını oynamış, bitirilebilir olanları bitirmiş ve aktif bir Steam hesabı sahibi olan biri olarak, hediyelerin hepsini ayrı bir sevgiyle kucakladım tabii. Steelseries ‘ın mousepad ‘i resmen halı gibi, kocaman. Üzerine yaklaşık 20 tane Logitech G9 sığdırmak mümkün, resimlerden tam anlaşılmayacak muhtemelen ama cidden büyük, ve tabii ki Dota amblemli. *buraya kalp gelecek* Half Life 2 mousepad’i o kadar büyük değil, neredeyse normal bir mousepad boyutunda. Ben Steelseries’in hem boyutuna, hem baskısına hem de yüzeyin hissine aşık olduğum için kısmetse 10 sene daha onu kullanmayı düşünüyorum.

Tişörtler de ayrı birer güzellik, sade, tek renk olan Mann Co (resimde arkada kalmış), Turret tişörtü tam bir harika. Diğerleri de oldukça hoş tabii, dönüşümlü olarak üzerime geçirebilirim pratik hem. Mann Co’nun dışındaki tişörtler biraz daha sade olabilirlermiş ama.

Çizgi roman *buraya bir kalp daha gelecek*, tüm Valve çizgi romanlarını kapsıyor, yani TF2, The Sacrifice ve Portal 2 Lab Rat. Kocaman boyutlu, kalın, enfes baskılı, müthiş bir şey. Parasını verip almanız lazım, öylesine güzel. Çizgi romanların içeriği de oyunlara hakimseniz çok saracak tabii ki. Çevrimiçi olarak ücretsiz okumanız da mümkün ama bunları, yine de baskı kalitesi için bile alın diyorum ben. Hem de kitaplığınıza koyduğunuzda kapağıyla bile güzellik katacağını söyleyebilirim.

Kahve bardağının tasarımı çok hoş, içi de tamamen siyaha boyanmış. Dekoratif olmuş, ne olduğunu bilmeyen birinin bile gözüne güzel geleceğine şüphe yok, kendisi şimdiden -bira/rakı bardaklarım hariç- favori bardağım oldu bile. Stickerları evinizde farklı odalara dağıtarak zevkli ve manyakça bir tasarım yapabilirsiniz, ben yapmadım tabii o ayrı, yine de kek şeklinde olanı mutfağın bir kenarına iliştirmeden de duramadım. Anahtarlıkları peluş anahtarlık fetişiniz ve kocaman bir çantanız yoksa anahtarlık olarak kullanamayacaksınız, ben yatak odamda baş ucuma astım, her gece Weighted Companion Cube’a bakarak uyuyorum artık, arabanıza asmak da bir başka alternatif.

Ben bu hediyeleri çok sevdim, oyunlara aşinaysanız sizin de aşık olacağınıza, değilseniz de gözünüze hoş geleceklerine eminim. Hepsini mağazadan da almak mümkün tabii ki, bir gün bana da hediye ederler mi diye beklemeye gerek yok :) Çizgi romanı okudum bitirdim, eşyaları evin farklı yerlerine çoktan dağıttım, mousepad ve bardakla da gün aşırı karşılaşıyoruz, şimdiye kadar ben niye almadım bunları diyorum kendime. Valve’ye buradan sevgiler gönderiyorum, rastgele oyunumun hangisi olacağı henüz belli olmadı ama bir MW3 veya GW: Trilogy de çıkarsa, daha ne isteyebilirim ki!

Bir yorum yapılmış

  1. Şu an büyük bir Valve fanboyu olarak öyle bir kıskandım ki, anlatamam.. Böyle bir çeviri işinin olduğunu bilmiyordum, katılırdım hani. Ama bu hediyeler de ayrı bir güzelmiş ya. Herhalde HL ve Portal’la doldururdum her şeyi =D.

Yorum Yazın