Casablanca | Raspberry Pi için Yönetim Paneli

casablancacasablancadev
Casablanca, Raspberry Pi için PHP tabanlı bir yönetim/izleme paneli. Kendi Pi ‘m için, PiWWW tabanlı (Atouk ‘un) yazmıştım, paylaşmaya karar verdim. MySQL, veya ekstra bir başka şey gerektirmiyor. Yalnız ilk kurulumda yapmanız gereken bir takım düzenlemeler var, bunları README dosyasında bulabilirsiniz, hatta söylemek gerekirse; o dosyayı okumazsanız Casablanca çalışmayacak. Panel kendi kullanımım için olduğundan menülerde ve arayüzde sizin işinizi görmeyecek şeyler olabilir (sol tarafi Status barında ve üstteki menülerde özellikle), kolayca değiştirmeniz mümkün.

Özellikleri:

 • Parola korumalı
 • Sunucu/Port durum bilgisi
 • Syslog, Message-log, Services çıktısı, tüm PHP oturumlarını sonlandırma
 • Sistem bilgileri: Genel durum, Uptime, Sistem ısısı, CPU/OS/USB bilgileri, DMESG çıktısı, Hafıza kullanımı ve en çok kullananlar, GPIO durumu (Atouk  ‘un, WiringPi gerektirir), Ağ durumu, Disk kullanımı, Turbo durumu, Voltajlar, Frekanslar, Kodekler.
 • Javascript ile yenileme (Sayesinde 3 satır daha JS öğrendim)
 • Tatlı görünüyor olması, bu da bir özellik

Geliştirmeler, yamalarınız ve bilgi almak için: İletişim

Koda ulaşmak için: svn.aranelsurion.org/casablanca

2 yorum yapılmış

 1. Aranel Surion

  Merhaba,

  index.php dosyasını düzenleyip “yourmd5stringhere” yerine bir MD5 hash girmelisiniz. (Bu yöntemle oluşturulan parolaları bu dosyayı okuma yetkisine sahip kullanıcılarınız kolaylıkla okuyabilirler)

  Bu MD5 hashı oluşturmak için http://www.md5hashgenerator.com/ gibi bir sitede kutucuğu doldurup, dönecek çıktıyı “yourmd5stringhere” yerine kopyalamanız yeterli olacaktır.

  Ben yazalı çok zaman oldu, umarım faydası dokunur. :)

 2. paylaşımınız için teşekkürler, bende kendi blogumu rpi3 de host etmek istiyorum, casablancayı indirdim, fakat şifre ekranına ne yazmalıyım.. henüz yeniyim bu işlerde.. yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yazın