MyGameList

mygamelistMyGameList, benim MyAnimeList.net  ‘den esinlenerek oluşturduğum, bir haftasonu artık oynayacağım oyunların listesini tutamadığımı, oynadıklarımın da adını bile unuttuğumu farkedince ortaya çıkan bir çevrimiçi oyun koleksiyonu.

Aslında bu işi yapan myvideogamelist.com gibi site de var, ancak maalesef son derece dar bir veritabanındaki oyunları eklemeye izin veriyor, kişiselleştirebilir değil ve sosyal araçlarına da pek ihtiyacım yoktu, ben de ortaya daha hafif ve sadece istediğim şeyi yapacak (oyunları listeleyecek) bir MyAnimeList klonu koymak istedim. İşte bu sebeple PHP ve MySQL ile sadece birkaç yüz satırdan ibaret bir Twitter Bootstrap çözümü ortaya çıkmış oldu: MyGameList.

Şuanki haliyle bir Steam rozeti gösterebiliyor, oyunlarınızı kategorileyebiliyor ve isim, puan, tür, platform, öncelik ve sahip olduğunuz ortama göre ayırt edebiliyor, üstelik hepsini de en azından benim gözüme temiz gelen bir arayüzde Internet ‘te gösterebiliyor.

Yapamadığı şeyler ise, henüz bir oyun ekleme arayüzü yok (ihtiyaç duymadım, PHPMyAdmin ile halledebilirsiniz) ve ileride eklemeyi düşündüğüm TheGamesDB.net API bağlantısı henüz yok, ancak MyAnimeList ‘in iş görecek bir “oyun katalogu” kopyası olarak iyi iş görüyor.

 Kodu görmek veya kurup kullanmak isterseniz: http://github.com/AranelSurion/mygamelist

Yorum Yazın