Apple ve FBI Kavgasının John Oliver Yorumu

John Oliver ‘ın ustalık eseri, kriptolama ve veri güvenliği adına hem bu kadar layman ‘e anlatır gibi anlatan, hem de bu kadar komik ve eğitici bir video daha herhalde yayınlanmamıştır, üstelik geçtiğimiz ayların gündemini de çok iyi yakalamış. En azından 16:00 ‘dan sonrasındaki Apple reklamı parodisini izleyin, pişman olmayacaksınız. Hem Apple, hem de IT sektörünün geneline atfedilebilecek tarihe geçmesi gereken bir de sloganı var: “Join us as we dance madly on the lip of the volcano.”

George Carlin'den "Religion is Bullshit"

George Carlin, geç farkettiğim (fazlasıyla geç, 2008’de ölmüş maalesef) harika bir komedyen, harikalığı şuradan kaynaklanıyor aslında; hayata dair kendince -ve çoğunlukla, bence de- tutarlı bir bakış açısı var, ancak bunu dinleyicisine ders verir, ya da çok da umursarmış gibi anlatmıyor Carlin. Komedyen olarak çağrılmasının haklı bir sebebi var, çünkü konusunu bir komedyene yakışır şekilde, eğlenceli bir şekilde anlatma yeteneğine sahip, aynı fikirde olmasanız bile eğleniyorsunuz o konuşurken. Kendisine ait bir tarzı, sesi, düşünceleri olan bir komedyen.

Yukarıda verdiğim videosunda da, adından anlaşılabileceği üzere dinlere kısa ve etkili şekilde giydirmiş, neden güneşe tapmanın daha mantıklı olduğunu Carlin’den dinlemek isterseniz bir şans verin :)

Bir Ekşi Klasiği (:

Bugün fırsatını bulup biraz ekşi sözlüğe bakınayım dedim, gördüğüm başlıklardan biri, önce birkaç entry, kısa sürede onlarca entrysiyle gülme krizine soktu beni. Hem “Apple ürünü aldım coolum” havası yapan beyinsiz Apple müritlerine olan nefretimden sanırım, hem de görüntünün komikliğinden bir yerlere kaydedeyim, kaybolmasın dedim, ileride olur da  birşey için ekşiyi eleştirecek olursam da kendime bu “önemli eseri” bana ulaştırdığı için teşekkür notu eklemeyi hatırlatayım. Unutmadan, ekşi entryleri olduğu için hepsi oldukça ağır argolar içeriyor:

Devamını oku…

The BBT Posterim

Big Bang Theory ‘i bilmiyorsanız; CNBC-E ‘de gösterimde olan ve şu sıralar 4.sezonu yapılan bir dizi, bir grup geek ve onların kafası pek basmayan komşu kızıyla olan ilişkilerini anlatan bir komedi dizisi. Tabii geekleri anlatan bir dizide bekleyeceğiniz şeyler, özellikle de geekliğe “ucubelik” üzerinden yaklaşıp mizah yapılıyorsa, ucube tiplerken The BBT ‘nin posterin ortasına sarışın hatun atıp etrafını parlak çocuklarla doldurmasına daha fazla kayıtsız kalamazdım, bir MSN konuşması sırasında aklıma gelen bir fikir ve 10 dakikalık GIMP çalışması sonucu The Big Bang Theory, ben yapsam nasıl olurdu, az çok çıktı ortaya. Estetik olmadı belki ama gerçekçi oldu.

Evet, işte Aranel Surion dünyayı kurtarmak, dertlere derman olmak ve insanlığa fayda sağlamak yerine boş vakitlerinde nelerle uğraşıyor, ibretlik:

The Big Bang Theory

Bu da orijinali: http://img12.imageshack.us/i/thebigbange.jpg/

Satanist Evlat Arif

Devamı:

Üzerine yapılabilecek yorum var aslında. Çok şey söyleyebilirim. Çünkü talep var ki, bunu izleyip inanan öküzler var ki bu adamlar televizyonda yer işgal edebiliyorlar. Ama onun yerine, hiç bir şey söylemeyeceğim. Yalnız, eğer STVden birilerine falan denk gelirseniz, söyleyin, Arif’ten çok daha iyi rol keserim, 70 milyonu kandırırız valla. Kurtlar vadisi yüzüğüyle “hevi metalci genç” olmuyor, anlatabiliyor muyum?

Üç aylara özel Iman Maiden ve R.E.M. Albümleri!

Yazının orijinali Kabraxis_ adlı bir kullanıcı tarafından Last.FM de yazılmış. O kadar çok güldüm ki blogumda yer vermesem çatlardım :) Bu müthiş eserler için teşekkür ediyoruz kendisine. Bunu okuduktan sonra bir de wincih’in Last.FM’inde gördüğüm ufacık bir hikaye var, burada.

Efendim, bildiğiniz üzere üç aylara yaklaşmamızla beraber Dini bütün san’atçıların bizleri eğlendirme amacıyla yürüttükleri çalışmaları hızlandı. Ben de bu vesileyle mübarek üç aylar içerisinde çıkacak olan albümlerden iki tanesini sizlere tanıtmak isterim:

Devamını oku…