Nokia N9 Duvar Kağıtlarım: [email protected]

Maemo Talk! ‘da oluşturulan duvar kağıdı paylaşım başlığına göndermiştim bunu, buraya da ekleyeyim dedim, MeeSaver ‘ımda kullandığım duvar kağıdı koleksiyonumun bir kısmı, PC duvar kağıtlarını düzenleyerek yapmıştım. Resimlerin hepsi 480×854 boyutta, benzer boyutlu diğer mobil cihazlarda da kullanabilirsiniz.

İndirmek için: Tıklayın!

Çalışma Alanım

Daha önce masaüstlerimi paylaşmıştım blogumda, bu da benim epeyce bir vakit geçirdiğim yer:

Solda Lenovo S10-3t ve MeeGo var, bilgisayarın kasası Raidmax Sagitta, klavye Logitech G15, mouse G9, gamepad Chillstream. Monitörler de çift ACER 23″ X233H. Ekrandaki açık olan da Steam yaz indiriminde kaptığım Audiosurf’ün visualizeri.

PS: Evet son derece dağınık.

3840×1080 Duvar Kağıtları

Çift ekranım hakkında halen detaylı bir deneyim yazısı yazamadım ama, en azından çift monitör kullananlara bir faydam dokunacak sanıyorum. Bildiğiniz üzere 3840×1080  (2 tane 1920×1080) çözünürlükte duvar kağıtları pek bulunmuyor, ben ufak bir Google yaptıktan sonra bir kaç tane bulabildim, gerisini de farklı boyutlarda ya da 2 duvar kağıdının birleşimi şeklinde falanca17 hazırladı. Kendisine yardımı için tekrar teşekkür ediyorum :)

3840x1
3840x2

Devamını oku…

Kubuntu Masaüstlerim

FLICKR SON MASAUSTUM

Dün itibariyle masaüstüm üstteki. Benim için bir çok yenilik taşıyor.

Yaklaşık 1.5 – 2 senedir kullandığım Kubuntu’yu, ilk kurduğumda Feisty (7.04) ile başlamış, şuan Jaunty (9.04)’deyim ve Karmic (9.10)’u bekliyorum.  Bu sırada 1 kez PC değiştirdim, 2 yıl daha yaşlandım, çok fazla masaüstü değiştirmeyen biri olarak yine de bir sürü “sanat eseri” keşfettim bunlara bakarken. Her biri bir ayrı nostalji oldu benim için. Flickr’a yükledim, hatta yetmedi flash galerisini şey ettim sizler için:

Galeriyi görmek için Flash’a ihtiyacınız var. Benim tavsiyem, resimlere bakarken küçük haline bakıp geçmemeniz, tüm olayı kaçırırsınız öyle. Sol üst köşeden resmin linkini isterseniz, o SSin ne zaman çekildiği ve her bir SS için yazdığım açıklamayı okuyabilirsiniz, hem de daha büyük boyutlarda inceleyebilirsiniz. Flickr galerime ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. (Bir kaç bonus tasarım daha var)

KDE4.2 Masaüstüm

Masaüstüm

Geçen yazılarımda farketmiş olabilirsiniz, KDE4’e  geçtiğimden beri hep default kullanıyordum masaüstümü. Hep aynı maviydi. Bir şeylerin varsayılanını kullanmak bana zaten yakışmayacağından, geçenlerde bir elden geçirdim, yepyeni bir yüz yaptım masaüstüme.  Simge seti kendi yaptığım, simgelerinin çoğunu Oxygen’den alan-zamanla gelişecek tabii- Oxygen v2. Widgetlerin tamamı Plasma’nın. Renk setlerini vs. de değiştim ama bu resimde belli olmuyordur.

Bence çok güzel oldu, hem karanlık, hem seksi hem de çok motive edici. Firefox’uma da bu tasarımla uyacak adam gibi bir tema bulabilirsem dünyalar benim olacak.

Bir ara vaktim olursa Son 2~ yılda kullandığım tüm Kubuntu masaüstleri için bir galeri yapasım var. Yaparsam görürsünüz :)